Partneri
� 2007 limoserviss.lv, All Rights Reserved.

Limuzīni

Limuzīni vairs nav reta parādība. Katru dienu pagarinātās automašīnas ir sastopamas ielās, kuras pārsteidz ar savu garumu, izskatu un vajadzībām. Mūsdienās limuzīni ir ļoti pieprasīti dzimšanas dienas ballītēm, kāzām, mazuļa sagaidīšanām pie slimnīcām kā arī daudzu citu pārsteigumu rīkošanām, bet tikai reti kurš zina, kuri bija tie cilvēki, kas aizsāka šo auto pārbūvi un rekonstrukciju.

Roberts Petersons un Džordžs Lemāns bija tie cilvēki, kas sāka nodarboties ar limuzīnu ražošanu. 1962. gadā sacīkšu braucējs Džordžs Lemāns sasita savu sacīkšu automašīnu, un automehāniķis Roberts Petersons bija tas, kurš saremontēja Lemāna automašīnu tā, lai tā atkal līdzinātos tās iepriekšējam izskatam. Pagadījās tā, ka tajā pašā laikā Lemāns bija saņēmis pamatīgu mantojumu no sava tēva, tāpēc radās ideja, ka šo mantojumu varētu sākt ieguldīt limuzīnu ražošanā pēc individuāla pasūtījuma.

Automašīna Lincoln Continental (1963. gada) tika ņemts par pamatu ražotnei. Lincoln Continental tika pārzāģēts uz pusēm un tika ievietota papildus sekcija, lai auto būtu pietiekami stingrs un izturīgs. Tika pastiprināta jumta rekonstrukcija un nesošā sliekšņu kārba, un papildus aiz vadītāja sēdekļa izveidoja papildus sienu, lai atdalītu vadītāju no salona. Protams, tika veikti arī daudzu citi pārveidojumi, lai auto būtu izturīgs. Šo jaunizveidoto limuzīnu aizveda uz testa pārbaudēm uz Ford rūpnīcu. Ford ieinteresēja šis modelis un galarezultātā viņi noslēdza savstarpējo līgumu ar Lemānu un Petersonu.

Katru limuzīnu pagatavoja pēc pasūtījuma. Pasūtījuma izpildes termiņš bija 27 darba dienas, un limuzīna tapšanā darbnīcā kopā strādāja aptuveni 40 cilvēki. Katram klientam tika piedāvātas visādas papildus opcijas un ekstras, ko viņš vēlējās. Iesākumā limuzīnus izīrēja Holivudas zvaigznes, lai pārvietotos no ballītes uz ballīti, pirmizrādēm vai kinofestivāliem, taču limuzīnu popularitāte auga un auga. Mūsdienās jebkurš no mums var izīrēt limuzīnus, kurus aizsāka ražot, pateicoties Lehmann&Peterson radošajai sadarbībai.

Jolanta Rubine, Biznesa augstskolas Turība sabiedrisko attiecību fakultātes pirmā kursa studente